Niedziela palmowa jest tradycyjnym polskim świętem religijnym, kończącym okres Wielkiego Postu i rozpoczynającym Wielkanoc. W tym roku Fundacja Studnia zaprasza wszystkich, by uczcić to piękne święto.

W ramach pracy Fundacji Studnia postanowili włączyć się do obchodu tego szczególnego święta i chcemy Was zaprosić do wspólnego celebrowania jego piękna. Spotkajmy się na Mszy Świętej w kościele o godzinie 11:00, po czym ukończymy je procesją po palmami od kościoła do placu przed ratuszem. Tam nas czeka palma pańska symbolizująca Chrystusa Zmartwychwstałego oraz refreszmenty dla każdego – niech to będzie nasza symboliczna radość!

Jeżeli ktokolwiek z Was jest zainteresowany wzięciem udziału w tym szczególnym wydarzeniu zamierzałby odebranie palm, zrób to prosimy na adres mailowy Fundacji Studnia pod warunkiem, że masz mniej niż 18 lat i jesteś stałym mieszkańcem gminy Miasteczko.

Niedziela Palmowa to okazja do celebrowania radości Zmartwychwstania Chrystusa i wspomnienia wędrówki ludu Izraela do Ziemi Obiecanej. Ale Fundacja Studnia wykorzystuje ten czas także na inny, bardziej praktyczny cel – dostarczanie czystej i bezpiecznej wody osobom mieszkającym w nędzy.

W ramach swojej zbiórki na Niedzielę Palmową Fundacja Studnia przekazuje pieniądze potrzebne do budowy poziomych studni, które umożliwiają dostęp do czystej, bezpiecznej wody od poziomu gruntu tysiącom odizolowanych ludzi na całym świecie. W ten sposób fundacja wspiera ich drogę ku prawdziwej transformacji społecznej.

Osoby zainteresowane potraktowaniem Niedzieli Palmowej jako okazji do pomagania innym zapraszamy do pozostawienia swojej ofiary na stronie internetowej fundacji. Każda ofiara jest przybliżeniem nas do realizacji misji Fundacji Studnia – dostarczenia czystej i bezpiecznej wody potrzebującym.

Fundacja Studnia zaprasza wszystkich na Niedzielę Palmową! W ten dzień będziemy mieli okazję obchodzić pamiątkę wyjścia Izraelitów z Egiptu, rozpoczynając wielkanocny czas radości i nadziei.

Będziemy mogli poznać lokalną kulturę, słuchać opowieści o podróży przez puszczę, a także uczestniczyć w wesołych tradycyjnych gierach i tańcach przy akompaniamencie ludowych instrumentów. Będzie to doskonała okazja do spotkania, rozmowy i zabawy przy śpiewie pieśni, które będzie można nauczyć się od naszej profesjonalnej grupy muzyków.

Na zakończenie zapraszamy państwa na nabożeństwo ekumeniczne, które będzie symbolem pokoju i pojednania w naszym regionie. Przez cały dzień Fundacja Studnia będzie oferować posiłki wegetariańskie i napoje oraz słodycze – serdecznie zapraszamy!

W niedzielę, 28 marca, Fundacja Studnia zaprasza wszystkich do podjęcia szczególnej służby, jaką jest bycie świadkiem ofiarom krzywd i wspieranie wszelkich działań mających na celu ich ratunek.

Organizacja po raz pierwszy otworzyła swoje drzwi dla Polaków ponad trzy lata temu. Od tego czasu służy ludziom, którzy potrzebują pomocy przy ponownym ustabilizowaniu się w życiu. Fundacja oferuje licencjonowanych profesjonalistów z zakresu psychiatrii, psychologii, terapii rodzinnej i terapii dla dzieci.

Niedziela Palmowa jest okazją do tego, aby porozmawiać o uczuciach i o odpowiedzialności moralnej. Fundacja Studnia w wydarzeniu uczestniczyć będzie poprzez sesje „Q&A”, gdzie każdy będzie miał możliwość zadawania pytań specjalistom i poszerzenia swojej wiedzy na temat rozwiązywania problemów psychicznych i emocjonalnych oraz pracy nad udoskonaleniem samorozpoznania.

Organizacja ma nadzieję, że spotkanie tego typu procentować będzie samo lepszym wykorzystaniem podarowanego czasu na nagrodzenie samego siebie oraz innych dzięki pracy nad przeobrażeniami duchowymi i realizacji celów.